Pasniedzēji

Itāļu valodas un kultūras studija “Avanti”
Pasākuma “Itāļu valodas un kultūras nedēļa 2014” organizatore.

Madara Kalniņa-Kalnmale

 Jauna, traka un enerģiska. Itāļu valodā ar sirdi un dvēseli. Patīk ierasties uz pirmo lekciju un radīt šoku jaunajiem studentiem, kuri bieži skatās ar skepsi un neticību uz savu jauno skolotāju. Bet pēc mēneša jau jūtamies kā ģimene, kurā neiztiekam bez lielas humora devas. Katru lekciju cenšos veidot netipisku, iesaistot visus sarunās, izspēlējot situācijas un visam pieejot ar pozitīvismu. Itāļu valoda ir dzīves veids, kuru mēs izdzīvojam katru lekciju. Vislielākais gandarījums redzēt studentu prieku un sajūsmu, kad viņiem sāk izdoties, kad viņi sāk veidot sarunas un pat spēj viens otru paķircināt. Aktīvi sekoju līdzi piedāvātajām mācību un darba iespējām Itālijā, palīdzot iesaistīties tajās arī saviem studentiem. Katra diena tiek aizvadīta kopā ar studentiem, kopā mācoties, kopā pārdzīvojot par nekad nebeidzamajiem itāļu gramatikas likumiem, kopā pasmejoties un izjūtot Itālijas mentalitāti.

Izglītība:

 • Attestato di frequenza dei Corsi internazionali di lingua e cultura italiana presso Univesita degli studi di Milano CALCIF
 • Itāļu valodas un kultūras institūta LIDB sertifikāts
 • Cerificato di frequenza di istituto italiano a Firenze
 • Certificato di frequenza di CEDILS
 • Attestato di partecipazione al X Corso di Cultura Italiana a Gargnano
 • Attestato di partecipazione al VII Corso di Cultura Italiana a Gargnano
 • Attestato di partecipazione al VI Corso di Cultura Italiana a Gargnano
 • Maģistra grāds Elektroinženierijā

Darba pieredze:

 • Itāļu valodas pasniedzēja dažādiem zināšanu līmeņiem Itāļu valodas studijā
 • Itāļu valodas pasniedzēja Ventspils Augstskolas Mūžizglītības nodaļā
 • Tulks Milānas gadskārtējā starptautiskajā pasākumā Fiera Milano2010
 • Tulks Milānas gadskārtējā starptautiskajā pasākumā Fiera Milano2009
 • Tulks– pavadonis tautas deju grupai „Vainags” Itālijas koncerttūrē

Itāļu valodas un kultūras studijas “Avanti” valdes priekšsēdētāja. Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācijas ALII biedre. (www.alii.lv)

 • Varam lepoties, ka 2011. gadā tika iegūta Eiropas atzinības zīme valodu apguvē.

Starptautiskā pasākuma “La settimana italiana 2013” pasniedzēji!

Mūsu šefpavārs Mauro Sgrosso!

Vairāk nekā itālis – neapolieties DOC! Kaisle un mīlestība pret skaistām lietām. Pavārs, kurš meklē dzīvi ēdienā un izmanto tās neskaitāmās izteiksmes formas. Garšas ir kā notis, kas pareizi sakombinētas, vienmēr spēj dāvāt jaunas emocijas kā tam, kas tās rada, kā tam, kas tās izdzīvo garšā… Jau kopš laika gala Itālijā meklēju ģeniālus produktus roku darbus un meistardarbus. Virtuve, kā es to uztveru un interpretēju, sākas no vienkāršības, sastāvdaļu kvalitātes pēc garšas un smaržas.  Itālija ir virtuve, tā ir ēdiens, tā ir mīlestība pret galdu. Saprast šo, nozīmē saprat itāliešus. Itālijā viss tiek izlemts pie galda.  Biznesa tikšanās ir tikai formālā daļa, kur tiek atrunāts viss tas, kas pirms tam jau ir ticis nolemts pie galda vakariņu vai pusdienu laikā.  Tikšanās laikā ar studentiem likšu gaismā izjūtas, kuras izdzīvo itālieši pret ēdienu. Mācību process būs vairāk kulturāls kā tehnisks.  Cenšos atklāt maģisko pasauli, kas slēpjas aiz itāļu tautas tipiskā ar mīlestību gatavotā šķīvja.

Mūsu rīta rosmju treneris Rafaels Ciekurs!

Rafaels Ciekurs uzskata:
Vesela miesa ir veselīgas domāšanas produkts. Tāpēc kārtīgas skolas zinību apguve nav iedomājama, bez kārtīgām rīta rosmēm, kuras Jums vadīs Rafaels Ciekurs no Latvijas Kūrortpilsētas Jūrmalas. Rafaels Ciekurs pēc profesijas ir Ārsta palīgs (Feldšeris), kā arī skaistumkopšnas speciālists, kurš labi zin, ja vēlies satriecoši izskatīties visas dienas garumā, un pluss lai arī prāts strāda perfekti, katrs kārtīgs rīts ir jāsāk ar rīta rosmi, apgūsim pilates, sejas fitnesu, ārstniecisko vingrošanu, vingrošanu ar bumbām un nūjām, mācīsimies kā sevi atslābināt intensīva darba laiku pārtraukumos. Neaizmirstam paķert līdz sporta tērpu, un pozitīvu noskaņojumu visu dienu garumā.

Izglītība:

SPA School – SPA sejas un ķermeņa kopšanas speciālists
Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža – Ārsta palīgs
Latvijas fizikālās medicīnas asociācija – ārstnieciskās pirts speciālists

Darba pieredze:

Viesnīca Baltic Beach Hotel SPA nodaļa
Kūrorta Rehabilitācijas Centrs „Jaunķemeri”
SPA viesnīca Pegasa Pils
Privāta pludmale „Havana lounge”

Mūsu valodas pasniedzējs Francesco Tomasini!

Čau, esmu Frančesko, man ir 33 gadi un es dzīvoju Budapeštā! Esmu mūžīgais optimista tips: glāze ir pusē arī tad, ja tajā ir tikai piliens. Esmu aizrauts ar svešvalodām un to neformālām apgūšanas metodēm (dziesmas, filmas, aktivitātes u.c.) Man patīk pļāpāt (it. chiacchierare – vārds, ko ne visi mani studenti spēj izrunāt) par dažādiem sīkumiem, bet neatsakot diskutēt arī par psiholoģiju, antropoloģiju un socioloģiju un citiem no šī žanra. (mēs sapratāmies?) Pasniedzu  aptuveni jau 10 gadus, dažādās valstīs, dažādiem valodas zināšanu līmeņiem, gan klasē, gan individuālās nodarbībās, vienmēr lekcijas veidojot interaktīvas, interesantas un aizraujošas, bet galu galā mācību noderīgas (ar mani kopā apgūsiet patiešām itāļu valodu: “mica pizza e fichi” (tulk. Pie velna ne jau tikai pica un vīģes!). Man patīk sportot (jā, pašsaprotami, arī futbolu) un veidot video (pēdējais ir šis: www.youtube.com/watch?v=DsNkikbhZS8  mazliet veselīga reklāma). Neesmu vēl bijis Latvijā un nevaru sagaidīt atklāt šo skaisto zemi un dalīties ar Jums šajā lieliskajā pieredzē, būs vienreizēji par to esmu drošs un es jums to apsolu!

Mūsu valodas pasniedzēja Anna Laura Riggio!

Sabiedriska un ironiska, jautra un žiņkārīga, mīlu  ceļojumus, labu virtuvi, dabu, svešvalodas, mūziku, kino un mākslu. Arī, ja esmu saules un jūras mīle, bieži pametu savu saulaino Sicīliju, meklējot ievērojamas vietas un iepazītvērtus civēkus, lai pēcāk atgrieztos  mājās, bagātinot savus ceļojumus klejojot augšup un lejup pa zābaku – un ne tikai  :). Patīk būt labā kompānijā: ģimene, draugi, kolēģi un studenti, ar kuriem dalu savu brīvo laiku un darba stundas ; vienkārši, uzņēmīgi, oriģināli cilvēki, kam piemīt dzīves entuziasms, kas katru mirkli, kas tiek pavadīts kopā ar tiem, padara īpašu un neatkārtojamu. Valodu un dialektu dažādība, komunikācija tās visās formās un dažādu kultūru “dialogs” mani vienmēr ir interesējis, aizrāvis un uzjautrinājis: valodu uzskatu par vērtīgu atslēgu, lai atvērtu divas dažādas, noslēpumainas un brīnišķīgas pasaules, kas var šķist tālas, bet kas dažreiz izrādās pārsteidzoši tuvas. Mani aizrauj ideja “pavadīt” savus studentus sapņu ceļojumā pa Itāliju, tās ainavu, tās valodu un kultūru, lai izzinātu, un kāpēc gan ne, lai atklātu kopā visdažādākos skatu punktus, arī tos mazāk pazīstamos un attālākos no ierastajiem stereotipiem, ne tika attiecībā uz valodu, bet arī uz filmām, dziesmām, literatūru un komunikācijas līdzekļiem (prese, televīzija un radio).

Mūsu valodas pasniedzējs Vitantonio Lovelli!

Mani uzjautrina sevi definēt kā “provinces kosmopolīts” (mums itāliešiem ļoti raksturīga pamata īpašība), savas profesijas entuziasts, jo ir ļoti ziņkārīgs kultūru atšķirībās, kas mīl iepazīt jaunus cilvēkus, ceļot un dzīvot ar vieglumu. Savos itāļu valodas kā svešvalodas pasniegšanas gados, esmu vienmēr centies praktizēt valodas pasniegšanu netradicionālā veidā, pārmaiņus ar vairāk tradicionālām metodēm kopā ar vēl citām vairāk komunikablām un jautrām metodēm kā teātris, kino un dziesmas. Sāku savu karjeru kā brīvprātīgais “La caritas di Roma” iebraucēju lasītprasmes kursos un kopš tā laika es neesmu beidzis. Pēc tam, kad ieguvu I.it – international house diplomu, turpināju strādāt dažādās galvaspilsētas privātās skolās, bet mana dzīve mainījās, kad vinnēju Eiropas Savienība Comenius stipendiju (mūžizglītības programma), kopš tā brīža pastāvīgi dzīvoju Vroclavā, skaistā Polijas dienvidrietumu pilsētā, pašā Eiropas sirdī. Šeit pasniedzu gan vispārējus valodas kursus, gan komercijas nolūkos firmu vadītājiem un nodarbinātajiem, kas strādā itāļu uzņēmumos. No šā gada esmu pagodināts strādāt kā izdevējiestādes “Edilingua” pārstāvis, kas ir labākā izdevniecība, kas specializējusies itāļu valodas kursos ārzemniekiem. Pašlaik es gatavojos šim jaunajam piedzīvojumam Latvijā kopā ar jums visiem, kas būs vienreizēja un neaizmirstama pieredze, par to esmu drošs!

Mūsu valodas pasniedzējs Nicola Corcelli!

Mani sauc Nikola un kā visi Nikolas Itālijā esmu dzimis Apūlijas reģiona dienvidos. Divdesmit gadu vecumā pārcēlos mazliet augstāk, kādā mazā vidus Itālijas pilsētiņā – saukta Chieti, kur absolvēju psiholoģiju. Divdesmit sešu gadu vecumā atkal tika mainīta dzīves vieta un atkal mazliet tuvāk ziemeļiem – Torino, kur biju pasniedzējs valsts vidusskolās, biju tā teikt komunikācijas “treneris”.
No pašiem dienvidiem caur vidus Itāliju aizceļot līdz pat ziemeļiem, tādi itāļi kā es nav daudz! Man ir 34 gadi un jau gadu un pāris mēnešus mana sirds mani atspieda līdz pat Rīgai! Esmu vienmēr mīlējis ceļot, iejaucoties nepazīstamās vietās, jau kopš bērnības, man pietika redzēt lidostu, lai jau fantāzijā paceltos… Starp manām iemīļotajām lietām ir bagāža, lidmašīnas biļete un manas saules brilles! Tieši tāpēc, ka saule man nekad nav par daudz!
Tātad Eiropeisks gars, bet dvēseles dziļumos vienmēr palikšu viens kārtīgs fodžāno!
Manā darbā man patīk kontakts ar cilvēkiem un tieši tas mani noveda līdz valodas pasniegšanai, iepazīt nepazīstamos un pamazām, pamazām apmainīties ar pirmajiem vārdiem, pāris un vārgajiem, taču dienu pēc dienas just progresu, spēlēties, mācīties, komunicēt, kursa beigās pļāpāt tā, it kā Itālija būtu starp mums. Fantastiski!
Uzmanību! Kursu beigās maniem studentiem vienmēr ir īpašs Apūlijas akcents!