Skip to main content

Pašlaik savas studijas otrajā līmenī ir uzsākuši ap 10 studentu. Šajā līmenī viss ir balstīts uz sarunu. Pirmajā līmenī apgūtie gramatikas pamati tiek likti lietā. Sākums gan nav viegls, ir grūti pārvarēt valodas barjeru un sākt runāt, kautrēšanās no savām kļūdām, nespēja galvā savienot vārdus, apjukums. Tas viss mums ir zināms! Bet pamazām, strādājot ar biļetēm, katru nedēļu apgūstam jaunu tēmu, piemēram, lidosta, ekskursijas, autonoma, draugu tikšanās, darbs, ārsta apmeklējumi u.c. Pirms katras lekcijas studentam tiek iedoti nākamās nedēļas materiāli, studenta pienākums ir iemācīties leksiku, lai šis uzdevums būtu vieglāks, leksika bieži vien tiek dota bilžu vārdnīcas veidā, jo daudziem no mums ir izteiktāka redzes atmiņa. Atnākot uz lekciju visiem jaunajiem vārdiņiem un frāzēm izejam kopīgi cauri, atkārtojot audio ierakstos dzirdēto, kas savukārt nostiprina dzirdes atmiņu un noskatāmies video, kas liek jau iejusties katrā no nedēļas tēmām. Un tad studenti pārvēršas par aktieriem izspēlējot lomu spēles. Klases priekšā nāk pāris, izvelk biļeti, kurā ir dots dialogs latviešu valodā, pārim šis dialogs ir jāizspēlē itāļu valodā, pārējie klasē seko līdzi, klausās un labo kļūdas, jo pārējiem priekšā ir dots gan dialoga latviskā versija, gan itāliskā. Šādi strādājot neiztiekam bez amizantām situācijām, daudz jautrības un dažnedažādām studentu improvizācijām, kas sagādā prieku visai klasei. Šādi runājot studenti zaudē bailes no kļūdām, jo kļūdās visi, labojot viens otru viņi labāk apgūst un atceras dažādus izteicienus un vārdiņus.

Kopīgi vienojoties ar studentiem, katra mēneša pēdējā lekcijā, paliekam ilgāk, lai noskatītos kādu slavenu itāļu filmu, iecienītākās ir Čelentāno filmas.
Skatāmies filmas, ēdam sierus un baudām itāļu vīnus, tā teikt izjūtam itāļu garu. Studentiem beidzot otro līmeni ir jākārto mutisks eksāmens, kurā ir jāizvelk viena no 150 biļetēm par mācību vielu, kura ir tikusi apgūta kursa laikā. Beidzot otro līmeni studentam ir iespēja sākt mācības 3. līmenī.